خدمات ریلی

خدمات ریلی

فن‌آوری اطلاعات به خوبی جای خود را در تمامی زیرشاخه‌های صنعت حمل و نقل باز کرده است؛ به گونه‌ای که دیگر سیستم حمل و نقل بدون این فن‌آوری، سیستمی قدیمی و ناکارآمد محسوب می‌شود. فن‌آوری اطلاعات بر صنعت راه‌آهن و حمل و نقل ریلی نیز تاثیری شدید گذاشته است؛ به گونه‌ای که از مرحله اولیه حرکت تا مرحله نهایی رسیدن به مقصد، از صنعت IT  بهره گرفته می‌شود. یکی از مزایای عمده فن‌آوری اطلاعات در صنعت راه‌آهن، یکپارچگی عملیات بوده است. به این ترتیب، به عوارض هزاران سیستم جزیره‌ای، چند سیستم یکپارچه می‌تواند کلیه عملیات را پاسخگو باشد.

 

راه آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک ارگان زیربنایی در صنعت حمل و نقل کشور همگام با گسترش روز افزون استفاده از شبکه ها نسبت به خریداری، نصب، راه اندازی تجهیزات شبکه داده از نوع WAN در سطح گسترده ای از ایستگاههای راه آهن با استفاده از محیط سیستم انتقال نوری (optimux) خود به منظور ارائه انواع سرویس های Data، اتوماسیون اداری، اینترنت، انتقال فایل، مکانیزه نمودن سیستم صدور بارنامه، مکانیزه نمودن سیستم گراف و کنترل سیر و حرکت قطارها، استفاده در شبکه ی رادیویی و پارتی لاین تصویری، همچنین ایجاد زیر ساخت جهت نصب و راه اندازی سیستم نظارت تلویزیونی CCTV برای حراست و کنترل ترافیک راه آهن، RFID  و سایر کاربردها و نیز ارائه ی سرویس اختصاصی ارتباطی به صورت صوتی و تصویری به مأمورین بهره برداری در این ایستگاه ها اقدام نموده است. همچنین از آنجا که استفاده از سیستم های نظارتی و برخورداری از ویژگی ها و امکانات فوق برای سازمانها و مراکز امری لازم و ضروری می باشد، اینشرکت نسبت به نصب و راه اندازی سیستم ظبط مکالمات بین ایستگاهی در راه آهن جمهوری اسلامی ایران تحت شبکه بر روی بستر فیبر نوری نیز اقدام نموده است.

وجود سیستم های کاریر در راه آهن جمهوری اسلامی ایران و نیاز روز افزون به افزایش ظرفیت انتقال در سیستم های مخابراتی و تغییر در شیوه ی انتقال همزمان مکالمات، شرکت فضای ارتباطات آریانا را بر آن داشت تا با بکارگیری از به روزترین فناوری های موجود در عرصه تماس های مبتنی بر IP با ظرفیت بالا، بستری بسیار مطمئن و کارامد را تحت عنوان پارتی لاین تصویری در شبکه راه آهن جمهوری اسلامی ایران عرضه دارد.

 

شرکت فضای ارتباطات آریانا با بهره‌گیری از تیم‌هایی متشکل از متخصصان شبکه، زیرساخت و فناوری اطلاعات در حوزه حمل و نقل، خدمات زیر را در بخش های مختلف این حوزه و مرتبط با سیستم‌های حمل و نقل و سرویس‌های هوشمند ارائه می نماید:

 – طراحی، تامین و اجرای End-to-end شبکه دیتا و پارتی لاین تصویری

 – ارائه سیستم های نظارت تصویری (CCTv)

 – سیستم های دیجیتال SDH

 – تأمین نصب و راه اندازی سیستم های علائم الکتریکی (Signaling)