مدیریت هوشمند حمل و نقل

مدیریت هوشمند حمل و نقل

وجود حمل و نقل روان و ایمن از اساسی ترین زیرساخت های لازم برای توسعه صنایع و افزایش سطح رفاه اجتماعی هر کشور می باشد.

 سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS (Intelligent Transportation Systems  به مجموعه ای از ابزار ها، امکانات و تخصص ها از قبیل مفاهیم مهندسی ترافیک، تکنولوژی های نرم افزاری، سخت افزاری و مخابراتی اطلاق میشودکه به صورت هماهنگ به منظور بهبود کارایی و ایمنی در سیستم حمل ونقل به کار گرفته میشود.

سازمان راهداری و خدمات جاده ای با همکاری پلیس راهور اقدام به راه اندازی شبکه ای متمرکز جهت کنترل سرعت حرکت خودروها در جاده ها و معابر بین شهری نموده و شرکت آریانا مفتخر است که مجری بخشی از سیستم در چند استان مهم که شریان های اصلی جاده ای کشور را تحت پوشش دارد باشد.

این سیستم متشکل از دوربین های با کیفیت تصویر بالا مجهز به فناوری سرعت سنجی بوسیله رادار میباشد که قابلیت ثبت کلیه ترددها و تشخیص مشخصات خودروها منجمله پلاک و نوع خودرو و ارسال تخلف ها به مرکز داده اصلی را دارد. کلیه عملیات اجرائی مرتبط با این سیستم (از برقراری برق، نصب تجهیزات سخت افزاری و کالیبراسیون دوربین ها تا استقرار سیستم های نرم افزاری در سرورهای مرکزی) تماما توسط شرکت فضای ارتباطات آریانا جهت تعداد قابل توجهی از معابر بین شهری صورت گرفته است.

 

بعلاوه با توجه به تجربه کسب شده در پروژه فوق توسط تیم شرکت فضای ارتباطات آریانا، این شرکت با توسعه واحد مدیریت ترافیکی خود و ارتقاء دانش تیم متخصص در این زمینه و همچنین در احتیار گرفتن شرکای بین المللی معتبر،  آمادگی ارائه خدمات زیر در حوزه مدیریت حمل و نقل جاده ای و شهری را دارد:

 – مدیریت هوشمند ترافیک

 – اطلاع رسانی هوشمند ترافیک

 – نصب و راه ­اندازی و نگهداری چراغ­ های راهنمایی هوشمند

 – نصب و راه ­اندازی سیستم­ های احصاء تخلف از قبیل سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، ثبت تخلف سرعت، کنترل خطوط، کنترل مکانیزه محدوده زوج و فرد

 – نصب و راه ­اندازی و نگهداری پارکینگ­ های هوشمند

 – پیاده سازی سیستم­ های هوشمند نظارت تصویری